Almanca Altyazılı Filmler

Cagridilokulu

Yeni bir dil öğrenmek, bazen zor ve can sıkıcı olabiliyor. Yabancı dil öğrenirken eğlenceli aktiviteler yapmak ise o dili daha hızlı ve daha kolay öğrenmemize yardımcı oluyor. Film izlemek de yabancı dil öğrenmenin en etkili yollarından biri. Eğer Almanca öğrenmek istiyorsanız Almanca altyazılı filmler izleyerek öğrenme sürecini daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Almanca’yı öğrenmenin zorluğu bu dilin birçok lehçeden meydana gelmesinden kaynaklanır. Alman dili, ülkenin eğitim idaresi tarafından 1990’lı yılların sonlarında standart hale getirilmiştir. Bu yüzden Almanca öğrendiğinizde standart yazı dilini öğrenirsiniz. Ancak Almanya’da neredeyse 250 lehçe konuşulmaktadır.

Bu yüzden Almanca’yı ileri seviyede öğrenmek istiyorsanız, günlük konuşma dilini ve lehçeleri de öğrenmeniz gerekmektedir. Almanca’nın günlük konuşma dilini öğrenmenizin en iyi yolu ise Almanca film izlemektir. Alman filmleri, Almanya’da konuşulan gerçek Almanca’yı size öğretebilecek en iyi kaynaklardır.

İlginizi çekebilir: Almanca Günlük Konuşmalar ve Okunuşları

Almanca’da Almanca’yı daha kolay öğrenebilmeniz için izleyebileceğiniz birçok film var. Almanca altyazılı filmler arasında izleyebileceğiniz en iyi filmlerden biri Das Bot filmidir. 1981 yapımı olan filmde 1941 yılında müttefikleriyle savaşan Alman denizaltısında geçen olaylar anlatılıyor. Bu filmde derslerden öğrenemeyeceğiniz birçok Almanca diyalog mevcut. Almanca’yı öğrenmenize yardımcı olacak bir diğer film ise Lola Rennt filmi.

Bu film Türkçe’ye Koş Lola Koş adıyla çevrildi. Filmde ana karakterin, 100,000 Alman markını 20 dakikada geri alabilmesi için sadece 20 dakikası var. 1998 yapımı olan bu film Almanca günlük konuşmaları ve deyimleri öğrenebileceğiniz filmlerden biridir. Filmde aynı zaman Alman lehçelerinin nasıl konuşulduğuna dair bir fikir de edinebilirsiniz.

Almanca’yı öğrenmek için izleyebileceğiniz bir diğer film, Das Experiment filmidir. 2001 yapımı olan film, Almanya’nın en ünlü filmlerinden biridir. Film, Mario Giordano’nun 1999 yılında yazdığı Kara Kutu kitabından uyarlanmıştır. Filmde geçen diyaloglar, gerçek Almanca’ya aşina olmanızı sağlayacaktır.

Almanca Altyazılı Türk Filmleri

Almanca’yı Almanca altyazılı filmler izleyerek öğrenmek istiyorsanız, Almanca altyazılı Türk filmleri izlemelisiniz. Bunun için Türkçe’de en iyi filmleri tercih ederek ve Almanca altyazısını indirerek bu filmleri izleyebilir, bu sayede Almanca’yı daha eğlenceli ve daha kolay öğrenebilirsiniz.

Yavuz Turgul’un Eşkıya filmi, Propaganda, Güle Güle, Komiser Şekspir, Yaşamın Kıyısında, Kuma gibi dünya çapında ün kazanmış Türk filmlerini Almanca altyazıları ile izlerken, Türkçe’deki birçok kelime ve ifadenin Almanca’da nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz.

Komedi dalında çekilmiş Almanca altyazılı Türk filmleri de Almanca öğrenmenizde oldukça büyük yardımı olacak filmlerdir. Mavi Gece, Ay Lav Yu Tuu ve Cem Yılmaz’ın filmlerini Almanca altyazıyla izleyebilirsiniz.

Almanca Altyazılı Film

Sevdiğiniz türlerde filmler izlerken aynı zamanda Almanca öğrenebilirsiniz. Almanca altyazılı filmler, Almanca’yı öğrenmenizin harika yollarından biridir. Bu filmler, Almanca’yı herhangi bir ders kitabından çok daha hızlı ve etkili öğretirler. Günümüzde internette tüm filmlerin nerdeyse her dilde altyazısını bulabilirsiniz.

Netflix, Blu TV gibi web uygulamalarını kullanarak her filmi Almanca altyazısı ile izleyebilirsiniz. Ayrıca Netflix’te Almanca altyazıları, sesli olarak dinleyebilirsiniz. Netflix’te izleyeceğiniz tüm film ve dizilerde bu özelliği kullanarak bir kelimenin Almanca hangi kelime ile ifade edildiğini ve o kelimenin telaffuzunu anında öğrenebilirsiniz. Böylece Almanca kelime dağarcığınızı geliştirebilir, Almanca konuşmayı daha hızlı ve daha eğlenceli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Almanca öğrenmek için sadece filmleri değil, TV dizilerini de tercih edebilirsiniz. Tüm dünyada izlenme rekorları almış Avrupa Yakası, İkinci Bahar, Bir Erkek Bir Kadın, Kardeş Payı, Muhteşem Yüzyıl, Leyla ile Mecnun gibi Türk dizilerini Almanca altyazılarıyla internette bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Almanca Altyazılı Filmler Nelerdir ?

Lola Rennt , Das Experiment …

Almanca Altyazılı Filmleri Nasıl Bulabilirim ?

Netflix, Blu TV gibi uygulamaları kullanarak filmleri Almanca altyazı ile izleyebilirsiniz.

Almanca Film İzlemek Almanca’yı Geliştirir Mi ?

Almanca film izlemektir. Alman filmleri, Almanya’da konuşulan gerçek Almanca’yı size öğretebilecek en iyi kaynaklardır.

Yorum yapın

Call Now Button