Almanca Günlük Kelimeler

Cagridilokulu

Alman dili, yaklaşık olarak 300.000 kelimeden oluşmaktadır. Ortalama bir Almanca sözlüğünde ise 135 binden fazla kelime bulunmaktadır. Almanca’yı yeni öğrenmeye başlayan biri için bu sayı çok büyükmüş gibi gelse de aslında bu sayı, 500.000’den fazla kelimeli bir dil olan İngilizce ile kıyaslandığında çok azdır.

Almanca’yı yeni öğrenmeye başlayan kişilerin, öncelikle Almanca günlük kelimeler ile günlük konuşmaları öğrenmeleri tavsiye edilmektedir. Almanca’da İngilizce kadar çok kelime kullanılmamasından dolayı Almanca’yı öğrenmeniz daha kolay olacaktır. Üstelik akıcı bir şekilde Almanca’yı konuşabilmeniz için bu 300.000 kelimenin %5’ini bilmeniz yeterli olacaktır. Almanca’da en fazla kullanılan 1000 kelimeyi öğrenebilirseniz, Almanca’yı iyi bir seviyede öğrenebilirsiniz.

Almanca’da öğrendiğiniz her yeni kelime, diğer kelimeleri tahmin etmenize yardımcı olacak, 1000 kelime bilen bir kişi yaklaşık 65.000 kelimenin anlamını tahmin ederek bulabilmektedir. Almanca günlük kelimeleri öğrenme süresi ise herkese göre değişmektedir. Bu süre birkaç hafta sürebildiği gibi bazı insanlar için 1 ayı bulabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Almanca Konuşan Ülkeler

Almanca Kelimeler ve Anlamları

Almanca günlük kelimeler ile Almanca kelimeler ve anlamlarını öğrenmenin birçok etkili yolu vardır. Bunlardan biri Almanca’da en yaygın kullanılan kelimeleri tespit etmektir. Bu kelimeleri bulmak için Google arama kutusuna “Almanca en yaygın kelimeler” yazarak, Almanca en çok kullanılan kelimelerin listesine ulaşabilirsiniz.

Bu kelimeleri kullanarak kelime kartları hazırlayabilir, her gün 12-15 yeni Almanca kelime öğrenerek bir ayda 300’den fazla yeni Almanca kelime öğrenebilirsiniz. Bu sayede, yaklaşık 3 ayın sonunda 1000’den fazla Almanca kelime öğrenmiş olacaksınız. Almanca kelimeleri öğrenirken, kelimeleri görselleştirme yoluyla öğrenebilirsiniz.

Her kelime için zihninizde bir görsel canlandırarak yeni kelimeleri hızlı ve kolayca ezberleyebilirsiniz. Ezberlemek istediğiniz kelimelerin telaffuzunu ise internetten öğrenebilirsiniz.

Almanca Kelime Ezberleme

Almanca kelime ezberlemek için öncelikle Almanca günlük kelimeler ile Almanca’da en fazla kullanılan kelimeleri ezberlemeniz gerekmektedir. Almanca kelimeleri ezberlemek için hazırladığınız kelime listesini ezberlemek için her gün en az 10 kelimeyi öğrenip öğrendiğiniz her kelimeyi her gün mutlaka tekrar edin.

Almanca’nın günlük kelimeleri, yaklaşık olarak 100-150 kelimeden oluşmaktadır. Bu kelimeleri ezberlemeniz, Almanca’ya güçlü bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Almanca kelime ezberlemek için en etkili yöntem, kelime kartları hazırlamak ve düzenli olarak bu kartlar sayesinde her gün en az 10 kelime ezberlemektir.

Öğrendiğiniz her yeni kelimeyi 2 veya 3 ay boyunca her gün tekrar etmelisiniz, aksi takdirde ezberlediğiniz kelimeleri hızla unutabilirsiniz. Bu yüzden kelimeleri ezberlemek için her gün tekrar yapmanız çok önemlidir. Almanca kelime ezberlemek için kelime kartlarını kullanmanın yanı sıra Almanca altyazılı filmler izleyebilir, sesli kitaplar da dinleyebilirsiniz.

Almanca Günlük Kelimeler

Almanca yeni kelimeler öğrenmek için, Almanca ile İngilizce arasındaki benzerlikleri de kullanabilirsiniz. Bunun için bir metnin İngilizce ve Almanca versiyonlarını karşılaştırabilirsiniz. Almanca metinde İngilizce’den yararlanarak anlamını tahmin edeceğiniz ne kadar çok kelime bulabildiğinizi gördüğünüzde eminim siz de çok şaşıracaksınız.

Çünkü İngilizce biliyorsanız, aynı dil ailesine ait olan Almanca’nın kelimelerini sadece tahmin ederek bile kolayca öğrenebilirsiniz. Almanca günlük kelimeler ile Almanca’da en sık kullanılan kelimeleri öğrenmek için, kelimeleri cümleler içindeki kullanımlarıyla birlikte öğrenmeye gayret etmelisiniz.

Böylece kelimeleri daha hızlı ve kolay ezberleyebilir, uzun süre boyunca bu şekilde ezberlediğiniz kelimeleri unutmazsınız. Kelimeleri örnek cümleler yoluyla ezberlemek, yabancı kelime ezberlemenin en iyi yollarından biridir. Bu yöntemle normalden daha fazla kelimeyi daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Almanca kelimeleri ezberlemek için görselleştirme tekniğini de kullanabilirsiniz. Örneğin Almanca 11 kelimesi olan elf kelimesini ezberlemek için, zihninizde 11 küçük elf’i canlandırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Almanca Günlük Kelimeler İngilizce İle Benzer Mi?

Almanca bir metinde İngilizce’den yararlanarak anlamını tahmin edeceğiniz ne kadar çok kelime bulabildiğinizi gördüğünüzde eminim siz de çok şaşıracaksınız.

3 Ayda Almanca Kaç Kelime Öğrenilir?

Kelimeleri kullanarak kelime kartları hazırlayabilir, her gün 12-15 yeni Almanca kelime öğrenerek bir ayda 300’den fazla yeni Almanca kelime öğrenebilirsiniz. Bu sayede, yaklaşık 3 ayın sonunda 1000’den fazla Almanca kelime öğrenmiş olursunuz.

Almanca Günlük Kelimeleri Nasıl Ezberlerim?

Almanca kelime ezberlemek için en etkili yöntem, kelime kartları hazırlamak ve düzenli olarak bu kartlar sayesinde her gün en az 10 kelime ezberlemektir.

Yorum yapın

Call Now Button