Almanca Ne Kadar Sürede Öğrenilir ?

Cagridilokulu

Hepimizin yeni bir dil öğrenmek için farklı motivasyonları ve farklı hedefleri vardır. Almanca ne kadar sürede öğrenilir sorusunun yanıtı da sizin motivasyonunuza bağlıdır. Dünya çağında 200 milyondan fazla insanın konuştuğu bu dili öğrenmek için ne kadar çaba harcayacağınız, hangi sıklıkta pratik ve tekrar yapacağınız ve hangi yöntemi kullanacağınız çok önemlidir. Eğer mümkün olduğunca hızlı bir şekilde Almanca’yı öğrenmek istiyorsanız, mutlaka kendiniz için iyi bir çalışma planı hazırlamalısınız.

Almanca’yı etkili ve hızlı bir şekilde öğrenmek için kaliteli bir eğitim programından yararlanabilirsiniz. Almancayı ne kadar sürede öğrenebilirim diye merak edenler için; Almanca’yı öğrenmenin ne kadar süreceğini belirleyen bazı faktörler vardır. Bunların arasında en önemli faktör ise öğrenme motivasyonunuzdur.

İkinci faktör ise ders çalışma sürenizdir. Almanca’yı öğrenmeye haftada ne kadar zaman ayıracağınız, Almanca’yı ne kadar sürede öğrenebileceğinizi belirleyecek olan en önemli faktörlerden biridir. Almanca’yı öğrenme süresini etkileyen bir diğer faktör ise kullandığınız yöntemlerdir. Eğer Almanca’yı iyi öğreten, iyi bir program kullanırsanız bu dili çok daha az kısa sürelerde öğrenebilirsiniz.

Almanca ne kadar sürede öğrenilir sorusunu yanıtlamak için FSI’nin (Yabancı Hizmetler Enstütüsü) yapmış olduğu araştırma sonuçlarını baz alabilirsiniz. Bu enstitü tarafından yapılan araştırmalara göre, Almanca’nın İngilizce’ye en çok benzeyen dil olduğu kabul edilmiştir. İngilizce bilen birinin ise Alman dilini en az 30 haftada öğrenebileceği kanıtlanmıştır.

Bu araştırma, Almanca ders gören bir grup öğrenci üzerinde yapılmıştır. Öğrenciler, haftada 25 saat ve günde 3 saat ders gören ve İngilizce bilen kişilerden oluşmaktadır. b1 Almanca ne kadar sürede öğrenilir , b2 Almanca kaç ayda öğrenilir merak edenler için alt başlığımızda cevabını verdik.

Almanca Kaç Ayda Öğrenilir ?

Araştırma sonuçlarını baz alarak, siz de yaklaşık olarak kaç haftada Almanca öğrenebileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Eğer siz de haftada 25 saatinizi ve günde 3 saatinizi Almanca öğrenmek için ayırırsanız, en az 30 hafta sonra Almanca’yı öğrenmiş olacaksınız. Eğer çalışmaya daha çok zaman ayırırsanız bu süre elbette kısalacaktır.

Almanca a1 ne kadar sürede öğrenilir ?

Yaklaşık 80 saat içerisinde Almanca A1 düzeyine ulaşabilirsiniz.

b1 Almanca ne kadar sürede öğrenilir ?

5 aylık bir çalışma ile b1 seviyesine ulaşırsınız.

Almanca b2 seviyesi ne kadar sürede öğrenilir ?

Sıkı bir çalışma ile yaklaşık 6 ay sonra B1 seviyesine ulaşmış olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Almanca Günlük Kelimeler

Almanca Başlangıç Seviyesi

Almanca’nın kolaydan zora doğru sıralanan çeşitli seviyeleri vardır. Bunlar A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleridir. A1 seviyesi başlangıç seviyesidir. Bu seviyede, Almanca’da temel günlük konuşmaları ve Almanca kendini tanıtma konuları öğretilir. A1 seviyesi, aynı zamanda sayılar, tarihler, saat gibi çeşitli günlük kullanımları da kapsamaktadır.

A1 başlangıç seviyesinde selamlaşma, tanışma, adres tarif etme, isim sorma gibi basit konular anlatılır ve en temel Almanca gramer kuralları öğretilir. Almanca ne kadar sürede öğrenilir sorusunun yanıtı biraz da Almanca başlangıç seviyesi olan A1 seviyesini ne kadar iyi derecede öğrendiğinize bağlı olacaktır.

Çünkü bu seviye, Almanca’nın temelini oluşturmaktadır. Bu seviyeyi ne kadar iyi öğrenirseniz Almanca’yı öğrenme süreniz de o kadar kısa olacaktır. Almanca başlangıç seviyesini iyi öğrenebilmek için Almanca’daki en çok kullanılan temel kelimeleri ezberlemeniz gerekmektedir.

Almanca Nasıl Öğrenebilirim ?

Almanca ne kadar sürede öğrenilir sorusunu yanıtlamak Almanca’yı ne kadar çok öğrenmek istediğinize bağlıdır. Almanca’yı nasıl öğrenebileceğiniz ise çeşitli yöntemler ve püf noktaları ile günümüzde çok kolay bir hale gelmiştir. Almanca’yı öğrenmek için Almanca’nın cümle yapısını öğrenmeniz gerekmektedir.

Eğer Almanca’nın cümle yapısını öğrenip kavrayabilirseniz çok kısa sürede Almanca’yı öğrenebilirsiniz. Almanca’yı hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız mobil uygulamalardan ve bilgisayar programlarından yararlanabilirsiniz. Almanca gramer yapısını öğrenmek için iyi bir kaynak kitap satın alabilir, dilbilgisi kurallarını bu kitaptan çalışarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Almanca yeni kelimeleri ezberlemek için kelime kartları hazırlayabilir, Almanca’da en fazla kullanılan 500 kelimeyi öğrenerek Almanca’yı başlangıç seviyesinde öğrenebilirsiniz. Eğer Almanca’yı ileri seviyede öğrenmek istiyorsanız internetten çevrimiçi kurslara katılabilir, bu kursları bitirerek Almanca dil sertifikası da alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Almanca Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Eğer siz de haftada 25 saatinizi ve günde 3 saatinizi Almanca öğrenmek için ayırırsanız, en az 30 hafta sonra Almanca’yı öğrenmiş olacaksınız. Eğer çalışmaya daha çok zaman ayırırsanız bu süre elbette kısalacaktır.

Almanca Seviyeleri Nelerdir?

Almanca’nın kolaydan zora doğru sıralanan çeşitli seviyeleri vardır. Bunlar A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleridir. A1 seviyesi başlangıç seviyesidir.

Almanca Nasıl Öğrenebilirim?

Almanca’yı öğrenmek için Almanca’nın cümle yapısını öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer Almanca’nın cümle yapısını öğrenip kavrayabilirseniz çok kısa sürede Almanca’yı öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now Button